avatar_thomasEen website kan nog zo mooi ontworpen zijn, maar wanneer de content uit grote blokken tekst bestaat vinden bezoekers er vaak niet veel aan. Een ideale manier om uw bezoekers én Google te behagen, is video's te plaatsen op uw website. Maar hoe krijgt u dit voor elkaar?

Er zijn verschillende manieren om video's op een website te tonen. Ze onderscheiden zich grofweg in twee verschillende manieren: enerzijds het uploaden en tonen van videobestanden op uw eigen server / hosting locatie, anderzijds het uploaden van video's naar een online videostreaming website zoals Youtube.com of Vimeo.com. De video wordt dan embedded afgespeeld op uw website. Het laatste klinkt misschien ingewikkeld, maar is in de praktijk vele malen makkelijker dan de filmpjes zelf plaatsen. Een aantal voordelen van embedded video's:

Compatibiliteit

Wanneer u een filmpje via een Youtube of Vimeo streamed hoeft u zich geen zorgen meer te maken over compatibiliteit. Nagenoeg iedereen kan deze filmpjes bekijken in zijn of haar browser. Gaat u zelf een filmpje maken en uploaden naar uw website, dan zijn er een hoop keuzes die u kunt maken. Keuzes waarvan u of uw webmaster vaak geen kaas heeft gegeten. Zo moet u kiezen in welk bestandformaat u het filmpje maakt, zoals bijvoorbeeld een .mov, .avi, .wmf, flv, etc. Vervolgens moet u een keuze maken in de compressietechniek: xvid, mpg4 of divx zijn enkele opties. Heeft u er nu al geen zin meer in? Dan is embedded streamen via Youtube en Vimeo iets voor u.

Kostenbesparing

Deze manier heeft nog meer voordelen. U betaalt namelijk voor uw hosting locatie, voor het gebruik van opslagruimte en dataverkeer. Uw website bestaat uit tekst en plaatjes. Grote kans dat u met het één keer afspelen van een filmpje net zo veel dataverkeer verbruikt als 1000 bezoekers die elke letter van uw website lezen. Omdat filmpjes zoveel dataverkeer verbruiken kan dit, zeker wanneer u een populaire website heeft, flink oplopen. Streamed u uw filmpje via Youtube of Vimeo, dan betaalt u niets. Het dataverkeer voor het filmpje loopt namelijk alleen tussen uw bezoeker en de online video streaming website. In dit geval zijn dat dus Youtube of Vimeo.

Meer exposure

Youtube is op dit moment de tweede zoekmachine ter wereld, na Google uiteraard. U kunt dus een groot publiek via Youtube bereiken. Daarnaast gebruikt Google de filmpjes van Youtube ook in de normale Google zoekresultaten als gevonden website. Door een filmpje op Youtube te plaatsen met in de titel uw niche of specialiteit, kunt u twee ingangen creeëren via Google. Tip: Plaats altijd uw url binnen uw filmpje!

Zijn er ook nadelen?

Elk voordeel heeft ook zijn nadeel. Zo bent u bij het gebruik van een online videostreaming website altijd afhankelijk van de betreffende site. Stel dat Youtube.com niet bereikbaar is, dan betekent dit dat er ook geen filmpjes op uw website getoond worden. Een ander nadeel is dat wanneer een bezoeker klikt op het filmpje, er een nieuwe browser geopend wordt naar de locatie van het filmpje op Youtube.

Kleine tutorial: Embedded video plaatsen.

Ik ga ervan uit dat u zelf een filmpje kunt maken en uploaden op Youtube. Lukt dit niet, bekijk dan dit filmpje of raadpleeg iemand in uw omgeving die handig is met video editing.

Stap 1 - Ga naar uw filmpje op Youtube. Rechts van uw filmpje ziet u de term embed of insluiten. ( afhankelijk van uw browser/locatie ) Klik op de code die u hieronder ziet. Een nieuw vlak met diverse opties verschijnt.

youtube_joomla_embed

 

Zo kunt u het tonen van gerelateerde video's aan of uit zetten, nadat uw filmpje klaar is met afspelen. Er kan een extra rand aan uw video gegeven worden. Of dit mooi staat hangt van uw artikel af. De privacymodus aanzetten zorgt ervoor dat er door Youtube geen cookies geplaatst worden op de computer van degene die het filmpje bekijkt. Een leuke mogelijkheid is om de player ( het gedeelte rondom het filmpje ) een kleur te geven. Maar de belangrijkste instelling is toch wel het formaat. Veel opties heeft u niet en het is dan vaak ook even testen om er achter te komen welk formaat het beste in uw website past.

Stap 2 - Selecteer uw gewenste instellingen en selecteer de code onder het woord "insluiten".

Stap 3 - Ga naar uw Joomla artikel, druk op de knop: HTML of Edit HTML in uw editor. Vaak wordt deze aangeven met de letter HTML in kapitaal of twee rode tekens. Er verschijnt nu een pop-up met daarin uw artikel, alleen dan in html vorm.

Stap 4 - Plak de code die u net gekopieerd heeft vanuit Youtube in uw artikel. U kunt de html afsluiten. In sommige editors moet u eerst nog op update klikken.

video_in_joomla_editor

Uw filmpje is nu geplaatst en u moet een geel blokje zien in uw artikel. Ziet u dit gele blokje niet, dan ondersteunt uw editor waarschijnlijk geen filmpjes. Download de laatste versie van JCE ( Joomla Content Editor ) of raadpleeg uw webmaster of webbouwer.

Wilt u zien hoe uw filmpje eruit ziet, bewaar dan het artikel in Joomla en bekijk deze aan de voorkant van uw website.
Wilt u een ander formaat? Dan kunt u het beste de eerder genoemde stappen opnieuw volgen en de nieuwe code over de oude overschrijven.

 




Alex (27.12.2009 (20:50:45))
Ik heb al diverse malen geprobeerd een filmpje te plaatsen op me site maar zonder enig succes. Heel vervelendQuote
Robert Roose (28.12.2009 (11:37:11))
Hoi Alex, misschien kunnen we je helpen? Wat lukt er precies niet en wat voor een foutmelding krijg je?Quote
Alex (29.12.2009 (17:39:31))
Ik heb dit stukje grondig doorgelezen. Tot aan dit gaat het allemaal naar wens.
Stap 4 - Plak de code die u net gekopieerd heeft vanuit Youtube in uw artikel. U kunt de html afsluiten. In sommige editors moet u eerst nog op update klikken.
Daarna krijg ik ook een geel blokje met een flashplayer logo erin maar update ik hem dan op mijn hoofdpagina zie ik tot mijn verbazing alles behalve het filmpje.
Quote
Robert Roose (30.12.2009 (12:04:11))
Alex: Het kan zijn dat bepaalde Editors de HTML filteren. Het beste kun je even de WYSIWYG editor uit zetten in de global configuration of in de user manager en dan de code erin plakken. Dit moet namelijk wel werken.Quote
BVO (14.04.2010 (23:47:40))
Wij zijn ook een paar uur aan het vechten geweest met allerlei instellingen. Zodra de pagina wordt opgeslagen wordt er - eigenweis als Joomla is - een deel van de code gewoon 'verwijderd'. we gaan maar eens speuren naar een andere werkende optie.Quote
BVO (14.04.2010 (23:57:39))
Heb nog verder gekeken op joomla! in 24 dagen en kwam daar de AllVideoPlugin tegen.
Dit geprobeert en het werkt!
Quote


1000000